Piltti Omenaa 125g 4kk
G
GluteenitonPILTTI Omenaa on herkullinen hedelmäsose omenasta. Tuote on sokeroimaton ja siinä on lisättyä C-vitamiinia.
PILTTI Omenaa hedelmäsose soveltuu jälkiruoaksi ja välipalaksi vauvalle 4kk iästä alkaen. Lisäämällä PILTTI Omenasosetta PILTTI -lastenpuuron joukkoon saat helposti ravitsevan välipalan myös isommalle lapselle.
Vastuullisuus on meille tärkeää ja olemme ylpeitä Turun lastenruokatehtaastamme. Kaikki lasipurkkituotteemme valmistetaan Turun lastenruokatehtaallamme 100% uusiutuvalla energialla. Tehtaaltamme ei toimiteta lainkaan jätettä kaatopaikalle. Lue lisää vastuullisuudestamme www.piltti.fi
PILTTI lastenruokien reseptit kehitetään eri ikäryhmien ravitsemus- ja koostumustarpeisiin sopiviksi, suomalaisten ravitsemussuositusten ja säännösten mukaan.
Tuotekehityksemme on jatkuvaa ja tuotteen koostumusta voidaan muuttaa. Luethan sen vuoksi ainesosaluettelon pakkauksesta aina ennen ruoan tarjoamista.
Tuotetiedot
Ainesosat
Omenasose (88%), vesi, tapiokatärkkelys, C-vitamiini. Ei sisällä gluteenia.
Valmistaja
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
Valmistusmaa
Suomi
Pakkausmerkinnät
Parasta ennen -päiväys
Ravintoarvo- ja koostumustiedot
Käyttö ja säilytys
Myyntierät (1)
Piltti Omenaa 125g 4kk
12 PRK / LTK
Piltti Omenaa 125g 4kk
Myyntierät (1)
Piltti Omenaa 125g 4kk
12 PRK / LTK